Załóż bloga Zaloguj sięzdroweczko

20 Wrz, 2017

Zdrowa skóra to nawilżona skóra

Kategoria główna — Autor zdroweczko @ 11:10

Zdrowa skóra to nawilżona skóraZdrowa i promienna skóra gwarantuje młody wygląd, dlatego jej pielęgnacja jest bardzo istotna niezależnie od wieku. Aby skóra wyglądało zdrowo musi być przede wszystkim nawilżona. Sucha nie tylko jest nieestetyczna, ale również ma skłonność do powstawania zmarszczek i szybszego starzenia.

Nawilżanie skóry jest zależne od płaszcza lipidowego znajdującego się na jej powierzchni. Składa się on z mieszaniny tłuszczów i lipidów. Płaszcz lipidowy uniemożliwia parowanie wody z ciała. Może być on uszkodzony co objawia się suchością skóry. Następuje to przy np. różnych reakcjach alergicznych lub atopowym zapaleniu skóry.

Aby skóra była nawilżona należy dostarczyć jej wody od środka. Dlatego tak istotne jest picie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Nie tylko pozwoli ona zachować płaszcz lipidowy, ale również pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz wspomaga przemianę materii. Ważna jest także sama dieta. Powinna być bogata w cynk i witaminę A.

Dbając o nawilżanie skóry nie można oczywiście zapominać o różnego rodzaju kosmetykach, które wspomogą ten proces. Istotne, by nie zawierały silnych detergentów, ponieważ niekorzystnie wpływają one na warstwę ochronną. Kosmetyki, których używamy powinny być przeznaczone do pielęgnacji i nawilżenia skóry. Bardzo dobrym rozwiązaniem są dermokosmetyki z emolientami. Pomagają odbudować naruszony płaszcz lipidowy i działają bardzo podobnie do niego. Są bowiem stworzone z substancji natłuszczających, dzięki czemu tworzą na powierzchni skóry filtr zapobiegający parowaniu wody. Emolienty występują w różnych postaciach: kremów, olejków czy kosmetyków do kąpieli.

Osoby lubiące się opalać są szczególnie narażone na suchość skóry. Promienie UV niszczą bowiem jej powierzchnię i powodują nieodwracalne zmiany, prowadzące do suchości i szybszego starzenia się skóry. Oczywiście skóra umiarkowanie „muśnięta” słońcem wygląda młodziej, dlatego nie trzeba całkiem rezygnować z kąpieli słonecznych. Jednak przed wyjściem na zewnątrz należy posmarować ciało kremem z filtrem. Z samym opalaniem nie warto przesadzać – leżenie na słońcu kilka godzin każdego dnia lub wychodzenie w samo gorące południe nie będą dla nas dobre. Warto całkowicie zrezygnować z solarium, gdyż jest ono o wiele bardziej niebezpieczne.

 


komentarze


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
 authimage

Powered by LifeType

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.